Reklama
stats

Międzynarodówką uciekał przed ITD – zamiast 3,5 wyszło 6,6 tony

Międzynarodówką uciekał przed ITD – zamiast 3,5 wyszło 6,6 tony

Nie zatrzymał się do kontroli, zignorował znak „stop” – inspektor ITD przez 6 kilometrów ścigał Iveco Daily z „kurnikiem” na dachu i zabudową kontenerową.

Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartek września na drodze krajowej numer 79 w Połańcu. Inspektor ITD próbował zatrzymać do kontroli białe Iveco Daily VI generacji, jednak kierowca nie zastosował się do wydawanych poleceń.

Zobacz też: Test Peugeota Boxera 2.2 HDi 130 – kontener z windą (zdjęcia, wideo)

Reklama

Kierujący „Dajlakiem” musiał wiedzieć, że jest sporo przeładowany, tym bardziej, że ten konkretny egzemplarz to wersja na „bliźniakach” z zabudową kontenerową i windą, więc już na „sucho” taka konfiguracja musi swoje ważyć.

miedzynarodowka-uciekal-przed-itd-zamiast-35-wyszlo-66-tony-1 Mężczyzna siedzący za kierownicą Iveco musiał być jednak bardzo zdeterminowany, bo nie tylko nie zatrzymał się do kontroli, ale też podczas ucieczki nie zastosował się do znaku „stop”. Inspektor ITD zdołał zatrzymać uciekającego busa dopiero po 6-kilometrowej pogoni.

Po doprowadzeniu pojazdu do punktu kontrolnego wyszło na wagach ITD, że zarejestrowane oczywiście na 3,5 tony Iveco przekroczyło dopuszczalną masę całkowitą o 3,1 tony. Kierowca został ukarany został maksymalnym 500-złotowym mandatem, a oprócz tego będzie odpowiadał przed sądem za wykroczenia, których się dopuścił.

Źródło zdjęć: WITD Kielce

Podziel się: