Reklama

Skradziony z wypożyczalni Peugeot Boxer odzyskany

Skradziony z wypożyczalni Peugeot Boxer odzyskany

Policjanci odnaleźli „wynajętego” w Gdańsku busa – skradziony z wypożyczalni Peugeot Boxer odzyskany został w Świętokrzyskiem.

Funkcjonariusze z Buska-Zdroju otrzymali w środę 8 marca zgłoszenie, że skradziony w Gdańsku Peugeot Boxer z kontenerem i windą znajduje się na ich terenie. Dzięki systemowi GPS właściciel auta poinformował policjantów, że „wypożyczony” na podstawie fałszywych dokumentów bus porusza się drogą krajową nr 73 w kierunku Tarnowa.

Zobacz też: Test: Peugeot Boxer 2.2 HDi 130 – kontener z windą (zdjęcia, wideo)

Reklama

Dzięki szybkiej akcji mundurowych doszło do zatrzymania poszukiwanego dostawczaka w miejscowości Stopnica. W aucie znajdowało się dwóch mężczyzn: 27-letni kierowca i 54-letni pasażer – obaj z województwa pomorskiego.

Co ciekawe, starszy mężczyzna był poszukiwany do odbycia 8-miesięcznej kary pozbawienia wolności i to właśnie on wypożyczył Peugeota na podstawie sfałszowanych dokumentów.

Ostatecznie obaj panowie zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnej celi. Śledczy zakwalifikowali wypożyczenie auta przy użyciu fałszywych dokumentów jako oszustwo za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: