Reklama

Międzynarodówka z przebitym numerem VIN zatrzymana na granicy

Międzynarodówka z przebitym numerem VIN zatrzymana na granicy

W Hrebennem zatrzymano Renault Master z przebitym numerem VIN. Do tego w busie zamontowany był silnik z innego poszukiwanego pojazdu.

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej poddali szczegółowej kontroli na przejściu w Hrebennem czerwone Renault Master z zabudową do transportu dalekosiężnego.

W trakcie sprawdzania pojazdu z 2013 roku, którym 30-letni obywatel Ukrainy chciał wyjechać z terytorium Polski, okazało się, że na polu z numerem nadwozia widnieją ślady ingerencji.

Reklama

Ponadto pogranicznicy ustalili, że zamontowany w samochodzie silnik pochodzi z innego pojazdu, który jest poszukiwany jako dowód w postępowaniu karnym.

Ostatecznie 30-latek z Ukrainy po przesłuchaniu został przekazany funkcjonariuszom policji z Tomaszowa Lubelskiego, którzy poprowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Przy okazji nadbużańscy pogranicznicy poinformowali, że tylko na drogowych przejściach granicznych odzyskali od początku 2023 roku poszukiwane pojazdy o wartości ponad 700 000 złotych.

Źródło zdjęcia: Straż Graniczna

Podziel się: