Reklama
stats

Międzynarodówka za ciężka a kierowca bez wymaganych badań

Międzynarodówka za ciężka a kierowca bez wymaganych badań

Zatrzymana przez „Krokodyli” międzynarodówka była za ciężka a kierowca nie posiadał wymaganych badań lekarskich i psychologicznych.

W czwartek 18 maja inspektorzy z piotrkowskiego oddziału WITD Łódź zatrzymali do sprawdzenia busa użytkowanego przez polskiego przewoźnika, którym wykonywany był przewóz na trasie z Niemiec do Polski.

Jak się okazało mające 3,5-tonowe DMC Renault Master było przeładowane, ale niestety w oficjalnym komunikacie nie podano i ile kilogramów przekroczona dostała dopuszczalna masa całkowita poajzdu.

Reklama

Kontrola zakończyła się dla polskiego przewoźnika wszczęciem postępowania administracyjnego.

Ponadto „Krokodyle” w trakcie weryfikacji okazanych dokumentów stwierdzili, że pochodzący spoza Unii Europejskiej kierowca nie posiadał ważnych orzeczeń o braku przeciwwskazań lekarskich oraz psychologicznych do wykonywania zawodu kierowcy.

A trzeba nadmienić, że jeżeli przewoźnik wykonujący międzynarodowy transport drogowy rzeczy pojazdami o DMC/DMCZ od 2,5 do 3,5 tony zatrudnia lub korzysta z usług kierowcy, który nie jest obywatelem państwa członkowskiego UE ani nie jest tzw. rezydentem długoterminowym, powinien uzyskać z GITD świadectwo kierowcy. I taki zatrzymany do kontroli kierowca musi okazać m.in. orzeczenie z badania lekarskiego oraz orzeczenie z badania psychologicznego.

Ostatecznie inspektorzy z Piotrkowa Trybunalskiego wszczęli wobec przewoźnika wykonującego transport postępowanie administracyjne zagrożone karą w łącznej wysokości 3500 złotych. Do tego kierowcy busa zakazano dalszej jazdy.

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: