Minibus przewozu osób wbił się w naczepę na A2. Rannych 6 osób

Minibus przewozu osób wbił się w naczepę na A2. Rannych 6 osób

We wtorek w nocy minibus przewozu osób wbił się w naczepę na A2. Rannych zostało 6 osób a najcięższe obrażenia odniósł kierowca Craftera.

W tył naczepy wjechał VW Crafter należący do przewoźnika z powiatu opolskiego.

Do wypadku doszło około godziny 4:30 w nocy we wtorek 4 kwietnia na 92. kilometrze wielkopolskiego odcinka autostrady A2 w kierunku Świecka.

Jak wynika z ustaleń służb, na wysokości Nowego Tomyśla kierujący Volkswagenem Crafterem z firmy przewożącej odpłatnie pasażerów uderzył w tył naczepy 40-tonowego zestawu. W wyniku tego zdarzenia rannych zostało 6 osób podróżujących minibusem, a najciężej poszkodowany został prowadzący pasażerskiego VW Craftera.

Reklama

Do wypadku doszło na prostym odcinku Autostrady Wolności w kierunku Świecka.

Wszyscy poszkodowani jechali minibusem – w momencie przybycia na miejsce służb były one przytomne. Z 6 rannych osób 4 trafiły do wielkopolskich szpitali a 2 pasażerom Volkswagena udzielono pomocy na miejscu.

Początkowo „A2-ka” w kierunku Świecka była całkowicie zablokowana a około godziny 8:00 służby otworzyły już jeden pas autostrady. Całkowite przywrócenie ruchu w tym miejscu nastąpiło dopiero po godzinie 10:00.

Co warto podkreślić, strażacy-ochotnicy z OSP Zbąszyn, którzy brali udział w akcji ratowniczej, opublikowali na swoim oficjalnym profilu na Facebooku słowa uznania dla kierowców stojących w korku powstałym przed wypadkiem za perfekcyjne utworzenie tzw. korytarza życia.

Źródło zdjęć: OSP Miedzichowo, OSP Zbąszyń

Podziel się: