Reklama

Miśki na hulajnogach ściągnęły na wagę przeciążonego busa

Miśki na hulajnogach ściągnęły na wagę przeciążonego busa

Jeleniogórskie miśki na hulajnogach ściągnęły na wagę mocno przeciążonego busa. Kierowca Iveco Daily otrzymał najwyższy możliwy mandat.

W poniedziałek 15 sierpnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze patrolując na nowych motocyklach BMW R 1250 RT zwrócili uwagę na jadącego ulicą Kubsza dostawczaka, który już z daleka wyglądał, jakby był mocno przeciążony.

Zobacz też: Bus z Polski bez tachobucha i listów przewozowych – 2000 euro kaucji

Reklama

Wykorzystując jeden z punktów w niedalekiej okolicy wyposażony w legalizowaną wagę, policjanci dokonali pomiaru białej „blaszki”, która zamiast 3500 kg ważyła 7280 kg.

Ostatecznie kontrola przeważonego busa zakończyła się bez żadnego pobłażania – 51-latek siedzący za kierownicą Daily otrzymał maksymalny w tym wypadku mandat karny w wysokości 3000 zł a do tego policjanci nakazali rozładunek nadmiaru towaru na inny pojazd.

Przy okazji warto wspomnieć, że zwykły patrol „drogówki” – czy to radiowozem lub na motocyklach – nie budzi postrachu wśród kierowców przeładowanych busów i ciężarówek, ale wykorzystując istniejące miejsca wyposażone w legalizowane wagi (np. na skupach złomu czy składach węgla), może znacznie utrudnić życie firmom przeładowującym regularnie na stałych trasach swoje jednostki transportowe.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: