Reklama
stats

Bus z Polski bez tachobucha i listów przewozowych – 2000 euro kaucji

Bus z Polski bez tachobucha i listów przewozowych – 2000 euro kaucji

Niemieccy policjanci zatrzymali na A71 busa z Polski, którego kierowca nie prowadził tachobucha i nie okazał listów przewozowych.

We wtorek 9 sierpnia funkcjonariusze z inspektoratu autostradowego zwrócili uwagę na jadącego trasą A71 busa na polskich numerach rejestracyjnych.

Międzynarodówka jechała z Lindlar do Sangerhausen a została zatrzymana w miejscowości Zella-Mehlis, gdzie została także zważona – okazało się, że Iveco Daily ważyło nie 3500 kg a blisko 4400 kg.

Reklama

Jednak nieznaczne przekroczenie DMC okazało się najmniejszym problemem podczas tej kontroli. Bowiem kierowca nie okazał prawa jazdy oraz dokumentów transportowych pozwalających na ustalenie wykonywanych w ostatnim czasie na terenie Niemiec operacji kabotażowych.

Zobacz też: Dodatkowy wypis dla nowego busa na międzynarodówkę: LM8 i WPCM

Ponadto pochodzący spoza Unii Europejskiej kierowca nie prowadził wymaganego na niemieckich drogach tzw. tachobucha. Co ciekawe, mężczyzna nie miał żadnej wypełnionej karty, ani za dzień kontroli, ani za żaden z poprzednich 28 dni poprzedzających kontrolę.

Ostatecznie niemieccy policjanci zabezpieczyli eksportówkę specjalną blokadą, aby uniemożliwić dalszy transport a do tego pracujący dla polskiego przewoźnika kierowca musiał wpłacić 2000 euro kaucji na poczet kary.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Marian

    Jeszcze gieroj z Ukrainy, jak widać po naklejce – patriota broniący dzielnie ojczyzny jeżdżąc za dziadowska stawkę u polskiego Janusza , powinien dostać z 300e mandatu za ograniczanie pola widzenia tąże właśnie naklejka .

Komentarze zamknięte.