Mistrz kamuflażu :) Oklejenie eLTona taśmą nic nie dało

Mistrz kamuflażu :) Oklejenie eLTona taśmą nic nie dało

And the Oskar goes to… Prawdziwy mistrz kamuflażu 🙂 Kradł paliwo po stacjach, ale oklejenie eLTona taśmą nic nie dało.

Kilka dni temu na terenie Kazimierza Dolnego zatrzymany został przez policjantów 37-latek podejrzewany o kradzieże oleju napędowego ze stacji paliw.

Garwolińscy funkcjonariusze otrzymali pod koniec stycznia zgłoszenie, że na stacji paliw w Mrokowie (woj. mazowieckie) kierujący dostawczym Volkswagenem LT II generacji zatankował do mauzera umieszczonego w ładowni 990 litrów oleju napędowego o wartości niemal 7000 zł, po czym odjechał bez płacenia.

Reklama

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że tablice rejestracyjne założone na furgon pochodziły z innego pojazdu a do tego sprawca chcąc zmylić organy ścinania okleił go taśmą typu power tape zmieniając wygląd samochodu, który służył do popełnienia przestępstwa. Co ciekawe, 37-latek nawet zakleił logotyp próbując utrudnić rozpoznanie marki pojazdu 🙂

Zatrzymany mężczyzna chciał zmylić policjantów oklejając Volkswagena LT, którego wykorzystywał do popełnienia przestępstwa. Nie pomógł też jego osobisty kamuflaż, ani to, że zmieniał miejsce swojego pobytu.

Policjanci ostatecznie wytypowali osobę odpowiedzialną za popełnienie tego przestępstwa, chociaż mężczyzna w trakcie kradzieży założył także maseczkę na twarzy i kaptur a potem zmieniał on miejsce swojego pobytu.

Ostatecznie kandydat do przyszłorocznego Oskara w kategorii najlepszy aktor, najlepsza charakteryzacja a nawet najlepsza scenografia trafił do policyjnej celi.

Śledczy ustalili też, że mężczyzna dopuścił się także podobnego przestępstwa na terenie Zwolenia (woj. mazowieckie), gdzie zatankował ponad 700 litrów oleju napędowego bez płacenia.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów nieuprawnionego używania tablic rejestracyjnych i kradzieży za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =