Reklama

Mondeo przeciążone zgrzewkami wody. Kierowca srogo ukarany

Mondeo przeciążone zgrzewkami wody. Kierowca srogo ukarany

Pierwszy raz widzę, żeby ktoś ukarał za wagę kierowcę osobówki! To Mondeo było przeciążone przez sporą ilość zgrzewek wody.

Wczoraj policjanci z Komendy Głównej Policji we Frankfurcie nad Menem opublikowali ciekawą notkę prasową dotyczącą przeładowanego pojazdu.

I nie byłoby w tym niczego ciekawego, gdyby nie to, że nie chodziło ani o jakiegoś busa czy ciężarówkę. W Offenbach funkcjonariusze „drogówki” zwrócili uwagę na Forda Mondeo w kombi, którego tylne koła „prawie zniknęły w nadkolach”.

Reklama

Do tego osobówka mocno kołysała się na wybojach a kierowca Forda chciał już wjeżdżać na autostradę A3.

Po zatrzymaniu Mondeo okazało się, że w kombi przewożonych jest 85 zgrzewek 1,5-litrowych butelek PET z wodą – po zważeniu pojazdu z dwoma osobami w kabinie okazało się, że pojazd przekroczył dopuszczalną masę całkowitą o 300 kilogramów.

Policjanci wyliczyli, że tylko same butelki z wodą ważyły 765 kg, więc aby kierowca mógł kontynuować jazdę musiał rozładować 47 zgrzewek – to właśnie je widać na zdjęciu głównym. Ostatecznie spotkanie z policjantami zakończyło się dla 26-letniego kierowcy trzycyfrową karą w euro oraz nałożeniem 1 punktu we Flensburgu.

P.S. Zastanawiają mnie dwie rzeczy: ja wiem, że Mondeo Mk 4 w kombi to pojemne auto, ale jak upchnął ktoś tam 85 zgrzewek? No i drugie pytanie: gdzie takie promocje na wodę mineralną dają? ALDI czy LIDL? 😉

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 12 =