Reklama

Na 181 busów 70 było przeładowanych – najcięższy ważył 8400 kg

Na 181 busów 70 było przeładowanych – najcięższy ważył 8400 kg

W trakcie jednodniowej akcji mazowieckiej ITD na 181 skontrolowanych busów JEDYNIE 70 było przeładowanych. Najcięższy ważył TYLKO 8400 kg.

Wiem, że niektórzy długo czekali na tematykę związaną z przewaleniem DMC 😉 No to proszę!

I na początek od razu małe wyjaśnienie – wyboltowane w leadzie powyżej słowa to nie pomyłka a mój celowy zabieg. Dlaczego?

Reklama

Bo podczas podobnych akcji skierowanych w przeciążone pojazdy z DMC do 3,5 tony „Krokodyle” wyłapywały czasem przez kilka czy kilkanaście godzin zdecydowanie więcej dostawczaków, z których nie mniej miało problemy z realną wagą.

No to przejdźmy teraz do „rekordowych” wyników. Nie raz, nie dwa pisałem o busach, które ważyło po 10, 12 a nawet 14 ton (na razie to jedyny taki potwierdzony wynik odkąd prowadzę dostawczakiem.pl).

A ostatnio właśnie mało słychać o takich skrajnych przypadkach przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej wpisanej w dowód pojazdu.

Zobacz też: Jednego dnia zważyli 209 busów – wielka akcja lubelskiej policji i ITD

A wracając już do poniedziałkowych kontroli…

15 listopada na mazowieckich drogach inspektorzy ITD przeprowadzili działania wymierzone na przeciążone pojazdy z 3,5-tonowym DMC.

Wśród zatrzymanych 181 pojazdów 70 miało przekroczony dozwolony tonaż. Trzy najmniej chwalebne wyniki to: 8400 kg, 7900 kg oraz 6800 kg.

Trzeba jednak pamiętać, że poza maksymalnym 500-złotowym mandatem i nakazem przeładunku nadmiaru towaru, kierowcy wyruszali w dalszą trasę.

Jednak w 6 przypadkach drużyna „zielonych” zatrzymała dowody rejestracyjne za zły stan techniczny samochodu czy brak aktualnych badań.

Źródło zdjęć: WITD Radom

Podziel się: