Reklama
stats

Skradziony w Niemczech Sprinter przewoził skradzioną elektronikę

Skradziony w Niemczech Sprinter przewoził skradzioną elektronikę

Polscy pogranicznicy zatrzymali 24-letniego Litwina, który kierował białą furgonetką – skradziony w Niemczech Sprinter przewoził skradzioną elektronikę.

Mercedes Sprinter to bardzo popularny na wschodzie Europy samochód dostawczy. Nie ma się więc co dziwić, że jest to też łakomy kąsek dla złodziei samochodowych, chociaż część skradzionych pojazdów jest odzyskiwana m.in. przez polskich pograniczników.

Zobacz też: Jednego dnia odzyskali aż 3 skradzione Mercedesy Sprintery

Reklama

Do takiego właśnie zatrzymania Mercedesa Sprintera doszło na drodze krajowej nr 8. Pomimo okazania litewskiego dowodu rejestracyjnego i fałszywej tabliczki znamionowej funkcjonariusze Straży Granicznej odkryli, że bus został skradziony w Niemczech.

Po pierwsze oryginalna tabliczka znamionowa znajdowała się pod tą fałszywą, a na przedniej szybie odkryto resztki naklejki z niemieckim numerem rejestracyjnym. Po sprawdzeniu tychże niemieckich numerów w bazie SIS (System Informacyjny Schengen), potwierdzono, że auto pochodzi z kradzieży. Do tego w ładowni Sprintera znaleziono też pochodzące z przestępstwa akcesoria samochodowe i części elektroniczne.

Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji, kierowcę wraz z pojazdem i zabezpieczonymi przedmiotami przekazano policjantom z Augustowa.

Źródło zdjęcia: Straż Graniczna

Podziel się: