Skradzione w Niemczech Iveco Daily zatrzymano w Kołbaskowie

Skradzione w Niemczech Iveco Daily zatrzymano w Kołbaskowie

Kolejny skradziony w Niemczech furgon odnalazł się w Polsce. Tym razem zatrzymany pojazd to Iveco Daily VI, za kierownicą którego siedział 38-letni Polak.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen zatrzymali w piątek 21 kwietnia w Kołbaskowie białe Iveco Daily VI generacji w wersji 35-150. Jadący w kierunku Niemiec pojazd kierowany był przez 38-latka mieszkającego w powiecie starogardzkim.

Zobacz też: Jednego dnia odzyskali aż 3 skradzione Mercedesy Sprintery

Reklama

W trakcie sprawdzania dokumentów w systemie Interpol oraz SIS (System Informacyjny Schengen) ustalono, że samochód o szacunkowej wartości 85 tysięcy złotych został w lutym 2016 roku skradziony z terytorium Niemiec. Wobec powyższego pogranicznicy przekazali 38-letniego kierowcę polskiej policji, która będzie prowadziła dalsze działania wyjaśniające tą sprawę.

Zobacz też: Dostawcze klasyki – dostawczakiem.pl z wizytą w Holandii (zdjęcia)

Muszę przyznać, że Iveco Daily nie należy do najpopularniejszych wśród samochodowych złodziei dostawczaków. Zdecydowanie częściej Straż Graniczna informuje o odzyskaniu Mercedesów Sprinterów oraz Volkswagenów Transporterów.

No, ale może tym razem złodzieje potrzebowali busa nie na części a do przewiezienia cięższego towaru – w takich zadaniach Ivonka wykorzystywana jest najczęściej. Z drugiej strony przeczy temu nieco fakt, że to wersja na pojedynczych kołach z tyłu…

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: