Na A4 Daily z SUV-em na najeździe uderzył w tył naczepy

Na A4 Daily z SUV-em na najeździe uderzył w tył naczepy

W poniedziałkowe popołudnie na opolskim odcinku trasy A4 kierujący Iveco Daily z SUV-em na najeździe najechał na tył naczepy.

Do tragicznego w konsekwencji zdarzenia doszło w poniedziałek 11 grudnia na 229. kilometrze autostradzie A4.

Około godziny 12:50 jadąca w kierunku Wrocławia autolaweta przewożąca na najeździe pojazd marki Kia Sportage z nieustalonych jeszcze przyczyn uderzyła w tył naczepy 40-tonowego zestawu.

Reklama

Jak podaje lokalny portal prostozopolskiego.pl na miejsce zdarzenia zadysponowano zespół ratownictwa medycznego oraz strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Niemodlinie oraz strażaków-ochotników z OSP Komprachcice.

Niestety, pomimo wezwania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który lądował na „A4-ce” lekarz stwierdził zgon kierowcy autolawety.

Do tragicznego wypadku doszło przed godziną 13:00 na odcinku trasy A4 pomiędzy węzłami Opole Południe i Opole Zachód.

Na czas działań ratowniczo-porządkowych „nitka” autostrady A4 w kierunku Wrocławia została zamknięta. Teraz policjanci „drogówki” pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego śmiertelnego wypadku.

Bardzo prawdopodobne, że w ramach czynności śledczych powołany zostanie też biegły z zakresu badania wypadków komunikacyjnych, który może zweryfikować stan techniczny i inne parametry biorących udział w wypadku pojazdów.

Źródło zdjęć: prostozopolskiego.pl

Podziel się: