Sprinter z Polski wjechał w tył naczepy na niemieckiej A4

Sprinter z Polski wjechał w tył naczepy na niemieckiej A4

Wczoraj na niemieckiej A4 dostawczy Sprinter na polskich tablicach wjechał w tył naczepy. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

W poniedziałek 1 lipca na autostradzie A4 na terenie Turyngii w okolicach Wandersleben doszło do groźnego zdarzenia z udziałem dostawczego Mercedesa Sprintera i 40-tonowego zestawu.

W związku z wypadkiem drogowym na pasie prowadzącym do Frankfurtu na trasie zaczął tworzyć się korek i według ustaleń policji autostradowej z wciąż niejasnych powodów 51-letni kierowca z Polski pomimo próby wykonania manewru ominięcia podpiętej pod DAF-a naczepy uderzył w jej lewy tył.

Reklama

Jak się okazało, jadąca busem kobieta odniosła jedynie lekkie obrażenia i została zabrana do miejscowego szpitala na badania. Kierowca ciągnika siodłowego nie odniósł żadnych obrażeń.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 8:26 na niemieckim odcinku autostrady A4 pobliżu miejscowości Wandersleben.

Ze względu na prowadzone działania ratownicze a potem czynności związane uporządkowaniem „A4-ki”, autostrada w kierunku Frankfurtu została na godzinę całkowicie zamknięta.

Źródło zdjęć: Freiwillige Feuerwehr Ingersleben, Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =