Reklama
stats

Na DK 10 Ducato jechało na czołówkę – zginął kierowca osobówki

Na DK 10 Ducato jechało na czołówkę – zginął kierowca osobówki

Na DK 10 Ducato jechało na czołówkę – zginął kierowca osobówki, która uderzyła w bok naczepy ciężarówki. Potem doszło do pożaru.

Do zdarzenia doszło w środę 3 lipca chwilę po godzinie 5:00 nad ranem na 272 kilometrze drogi krajowej nr 10 w miejscowości Emilianowo pod Bydgoszczą.

Zobacz też: Fiat Ducato Electric – ma moc 123 KM i od 220 do 360 km zasięgu

Reklama

Według wstępnych ustaleń policji wyprzedzający w niedozwolonym miejscu kierowca Fiata Ducato wyprzedzał 40-tonowy zestaw składający się z ciągnika marki Mercedes-Benz oraz naczepy.

Kierowca nadjeżdżającego z naprzeciwka osobowego Chevroleta widząc nadjeżdżającego busa chcąc uniknąć czołowego zderzenia odbił w lewo wjeżdżając w bok naczepy, natomiast kierowca dostawczaka zatrzymał się kilkaset metrów dalej.

Zaraz potem osobówka stanęła w płomieniach wraz z uwięzionym w zmiażdżonej kabinie mężczyzną.

Przybyli na miejsce strażacy po ugaszeniu zajętego ogniem Chevroleta i naczepy wraz z ciągnikiem siodłowym dostali się do kabiny osobówki.

Niestety, przybyły na miejsce wypadku lekarz stwierdził zgon kierowcy Chevroleta.

Zobacz też: Na A1 busem wjechał w Audi – jest aresztowany i grozi mu do 8 lat

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku w Emilianowie.

Wiadomo już, że funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego kierowcę Fiata Ducato, któremu odebrano już prawo jazdy.

Dodatkowo od kierowców ciężarówki oraz Dukata została pobrana krew do badań, co jest normalną procedurą przy takich wypadkach. Poza zmiażdżonym i spalonym Chevroletem, policjanci zabezpieczyli też busa.

Źródło zdjęć: Policja, OSP Solec Kujawski

Podziel się: