Na DK 11 jeleń wszedł wprost pod Renault Master

Na DK 11 jeleń wszedł wprost pod Renault Master

Kierowca tej „blaszki” może mówić o sporym szczęściu w nieszczęściu. Wczoraj jeleń wszedł na DK 11 wprost pod Renault Master.

Kolejna niebezpieczna sytuacja z udziałem dzikiego zwierzęcia. Tym razem na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Dębiec w gminie Kórnik (woj. wielkopolskie) prowadzący dostawcze Renault Master uderzył w jelenia.

Do zdarzenia doszło w środę 13 września około godziny 00:20 po północy. Na szczęście kierujący furgonem nie został ranny, ale nie można tego powiedzieć o potrąconym zwierzęciu (niestety nie ustaliłem czy jeleń uciekł czy został przejęty przez lekarza weterynarii).

Reklama

Na miejscu zjawiła się OSP Kórnik oraz strażacy z jednostki w Środzie Wielkopolskiej oraz patrol policji. Na czas prowadzenia prac porządkowych krajowa „jedenastka” była zablokowana na jednym z pasów i ruch odbywał się wahadłowo.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na prostym odcinku DK 11 w miejscowości Dębiec nieopodal podpoznańskiego Kórnika.

W całej tej sytuacji kierowca Masterki może mówić o sporym szczęściu, bowiem dorosły jeleń potrafi ważył nawet i 200 kg a zdarzały się przypadki, że takie potrącone zwierzę wpadało przez przednią szybę do kabiny ciężko raniąc a nawet zabijając pasażera lub kierowcę.

Źródło zdjęć: OSP Kórnik

Podziel się: