Reklama

Na DK 11 wiatr zdmuchnął przyczepę ciągniętą przez Renault Master

Na DK 11 wiatr zdmuchnął przyczepę ciągniętą przez Renault Master

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałkowe przedpołudnie na DK 11. Porywisty wiatr zdmuchnął przyczepę ciągniętą przez Renault Master.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 3 stycznia około godziny 11:11 w miejscowości Szczury pod Ostrowem Wielkopolskim.

Kierujący zestawem na B+E jadąc w kierunku miejscowości Górzno na otwartym terenie poczuł, że ciągnięta przez jego busa przyczepa uniosła się z powodu porywistego wiatru w powietrzu.

Reklama

Po chwili pusta przyczepa przewróciła się na prawy bok omal nie przewracając też dostawczego Renault Master, który także jechał na pusto.

Zobacz też: Zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące za brak tacho od 01.01.2022

Na szczęście kierowcy zestawu nic się nie stało i o własnych siłach opuścił kabinę samochodu. Przybyli na miejsce strażacy z OSP Sobótka zabezpieczyli Masterkę przed wywrotką przywiązując ją do swojego wozu typu GLBM na podwoziu Forda Transita.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że jeszcze w poniedziałkowy wieczór na terenie południowej wielkopolski oraz w południowej części kraju porywy wiatru osiągać mogą w porywach nawet prędkości do 75 km/h.

Źródło zdjęć: OSP Sobótka

Podziel się: