Reklama

Polisa OC – płacisz za dużo za polisę OC? Czas to zmienić!

Polisa OC – płacisz za dużo za polisę OC? Czas to zmienić!

Kiedy szukasz korzystnej cenowo ochrony ubezpieczeniowej polisy OC dla swojego auta, starasz się wybrać najlepszy standard ubezpieczenia, z którym nic Cię nie zaskoczy. Porównywarki ubezpieczeń są doskonałym narzędziem do poszukiwania i zakupu najlepszej polisy dla Ciebie. Skuteczna porównywarka polis upraszcza i przyspiesza wybór ubezpieczenia OC, dzięki czemu sam proces trwa zaledwie kilka minut. Po wprowadzeniu niezbędnych danych do formularza, następuje ich błyskawiczna analiza skutkująca przedstawieniem rankingu ofert współpracujących towarzystw ubezpieczeniowych.

W zależności od zakresu ubezpieczenia samochodu, otrzymujesz oferty od Partnerów dopasowane do Twoich potrzeb takich jak ubezpieczenie AC, ASS, NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków), ubezpieczenie szyb. Otrzymując nawet kilkadziesiąt propozycji ubezpieczeń w postaci przejrzystego rankingu, decydując się na konkretny wariant, ubezpieczenie samochodu możesz wykupić natychmiast lub po pewnym czasie wracając do automatycznie zapisanej kalkulacji.

Ubezpieczenie OC i jego warunki 

Warunki ochrony OC są regulowane ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych i do tego rodzaju zapisów powinny stosować się wszystkie dostępne w Polsce towarzystwa ubezpieczeniowe. Oznacza to, że niezależnie od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego i wysokości wykupionej polisy zawsze otrzymujesz taką samą ochronę swojego pojazdu.

Reklama

Jeśli jesteś wyłącznie zainteresowany zakupem taniego ubezpieczenia OC, swój wybór opieraj na jak najniższej jego cenie. Porównując oferty kilkunastu ubezpieczycieli, sam dojdziesz do wniosku, że w tym wypadku nie należy przepłacać. W zależności od twoich preferencji, ubezpieczenie samochodu możesz wykupić za pośrednictwem porównywarki, przez telefon lub online – bez wychodzenia z domu. To na jakie towarzystwo ubezpieczeniowe się zdecydujesz zależy wyłącznie od oczekiwanego zakresu ochrony. Po opłaceniu ubezpieczenia, polisę otrzymujesz na swój adres mailowy.

Pamiętaj, że ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych , a brak polisy skutkuje nałożeniem wysokich kar. Ponadto ubezpieczenie OC online wykupione przez internet w niczym się nie różni od wykupionego bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego. Pamiętaj, że aby zmienić ubezpieczyciela, musisz zachować termin złożenia wypowiedzenia.

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC i dodatkowa ochrona

Jeśli zdecydujesz się wyłącznie na zakup obowiązkowej ochrony OC, musisz wiedzieć, że w takiej sytuacji w przyszłości nie będziesz mógł oczekiwać odszkodowania od Twojego ubezpieczyciela, gdyż jest on zobowiązany wyłącznie do takiego świadczenia tylko wobec osób poszkodowanych przez Ciebie w zdarzeniu. Wówczas Twoja polisa OC nie pokryje naprawy Twojego samochodu, a Ty nie otrzymasz leczenia po wypadku. Wybierając dodatkowe ubezpieczenie samochodu, możesz liczyć na ochronę:

  • AC – wykupując ją, w przypadku zdarzenia będziesz mógł naprawić auto na koszt ubezpieczyciela, w sytuacji kiedy do kolizji doszło z Twojej winy lub samochód został uszkodzony w wyniku żywiołu;
  • ASS – dzięki tej opcji masz zagwarantowaną pomoc na drodze po kolizji, także po wypadku lub awarii auta, takie jak bezpłatne holowanie auta, naprawa na miejscu zdarzenia lub pojazd zastępczy;
  • NNW – z dodatkowymi ubezpieczeniami NNW ubezpieczyciel zapewnia Tobie oraz Twoim pasażerom wsparcie finansowe po wypadku oraz w sytuacji doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu;
  • Opon, szyb, kluczyków – ubezpieczenie OC wykupione z ochroną kluczyków, szyb i opon pozwala na pokrycie kosztów naprawy ww elementów przez ubezpieczyciela:

Obowiązkowe ubezpieczenie OC samochodu i wypowiedzenie umowy

Jeśli udało Ci się znaleźć bardziej korzystne cenowo ubezpieczenie OC niż to, które proponuje Ci Twój obecny ubezpieczyciel, nie musisz zgadzać się na kontynuację polisy. Ubezpieczenie pojazdu możesz wykupić w innej firmie, a w dotychczasowej złożyć wypowiedzenie. Pamiętaj jednak o tym, by rezygnację wysłać najpóźniej na dzień przed końcem trwania obecnej umowy.

Z kolei jeśli wykupiłeś OC w nowym towarzystwie, jednak zapomniałeś wypowiedzieć poprzednią umowę wówczas wznowioną umowę możesz wypowiedzieć (na piśmie) w dowolnym momencie. Jeśli polisa została wznowiona wówczas zapłacisz wyłącznie za okres od dnia jej wznowienia do dnia rezygnacji z ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie auta AC – co wchodzi w jego zakres?

Szukając najlepszego ubezpieczenia AC, czynnikiem determinującym wybór polisy powinien być zakres ochrony. Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym dostępnym w różnych wariantach i cenach. Najtańsze AC (mini, smart casco), zapewnia podstawową ochronę pojazdu, wyłącznie od szkody całkowitej, kradzieży lub pożaru.

Z kolei Autocasco wykupione w pełnym zakresie gwarantuje ochronę od wielu rodzajów zdarzeń takich jak szkód częściowych, działań żywiołów lub działania osób trzecich.

Już dziś przekonaj się jaki zakres ochrony dedykowany jest Tobie! Porównując ceny ubezpieczeń OC dostępnych na darmowa porównywarka ubezpieczeń https://ubezpieczamy-auto.pl/ w krótkim czasie znajdziesz interesujący Cię wariant ubezpieczenia dostępny w korzystnej cenie!

Więcej niezbędnych informacji dotyczących ubezpieczeń OC, także samochodów ciężarowych znajdziesz pod linkiem: https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-samochodu-ciezarowego/

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Artykuł sponsorowany

Podziel się: