Na DK 15 bryła lodu z naczepy uszkodziła Iveco Daily

Na DK 15 bryła lodu z naczepy uszkodziła Iveco Daily

Zima nie odpuszcza a na drogach bywa niebezpiecznie. Na DK 15 bryła lodu z naczepy 40-tomowego zestawu uszkodziła dostawcze Iveco Daily.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w piątek 12 stycznia na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wylatowo pod Mogilnem (woj. kujawsko-pomorskie).

Z naczepy ciągniętej przez Scanię na łuku drogi spadły bryły lody bezpośrednio przez nadjeżdżającego z przeciwka Iveco Daily.

Reklama

W wyniku tego doszło do uszkodzenia dostawczego auta a kierujący busem 33-latek z Gniezna zgłosił sprawę na policję. Warto zauważyć, że całą sytuacje udało się zarejestrować dzięki kamerce umieszczonej w Daily.

Nie trzeba zbyt dużej wyobraźni, aby przewidzieć co mogłoby stać się, gdyby tafle lodu wpadły wprost na przednią szybę busa.

Warto przypomnieć, że to na kierowcy spoczywa obowiązek odpowiedniego przygotowania przed jazdą swojego pojazdu – zgodnie z prawem samochód czy przyczepa lub naczepa musi być tak wyposażona i utrzymana, aby korzystanie z niej nie zagrażało bezpieczeństwu osób jadących nim lub innych uczestników ruchu.

Za niedopełnienie tego obowiązku kierujący może zostać ukarany mandatem. Jeśli w wyniku zaniedbania spadający lód będzie przyczyną wypadku – grozi mu również odpowiedzialność karna.

Źródło zdjęcia i filmu: Policja

Podziel się: