Na DK 8 Masterka wbiła Seata Ibizę pod naczepę ciężarówki

Na DK 8 Masterka wbiła Seata Ibizę pod naczepę ciężarówki

W czwartek 28 marca pod Wrocławiem doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Na DK 8 Masterka wbiła Seata Ibizę pod naczepę ciężarówki.

Do tego zdarzenia doszło około godziny 11:00 na 102 kilometrze drogi krajowej nr 8 w miejscowości Cieszyce pod Wrocławiem.

Jak ustalili policjanci, żółty Seat Ibiza uderzył w tył naczepy ciężarówki, która zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Chwilę po tym w tył osobówki wjechało czerwone Renault Master z zabudową na trasy międzynarodowe.

Reklama

Zobacz też: Ładunek prawie 4 metry za burtą Iveco Daily – do tego brak OC

Na szczęście kierowcę doszczętnie zmiażdżonej Ibizy udało się wydostać inspektorom WITD Wrocław, którzy znajdowali się niedaleko miejsca wypadku.

Ranną pasażerkę Seata musieli wycinać przy pomocy narzędzi hydraulicznych strażacy – kobietę do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Teraz funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu będą ustalać szczegółowy przebieg i przyczyny tego wypadku.

Zobacz też: We Wrocławiu pocztowe Iveco Daily ważyło 12 100 kg przy ładowności 480 kg

Będący na miejscu inspektorzy ITD zgrali i zabezpieczyli dane z tachografu ciężarówki oraz karty kierowcy. Według moich ustaleń, ITD nie zważyło jednak Masterki, a przecież ewentualne przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej mogło mieć bezpośredni wpływ na drogę hamowania tego pojazdu.

Czekam teraz na informację z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, czy może ich funkcjonariusze sprawdzili realną masę własną „międzynarodówki”.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: