Reklama

Na DW 731 Ford Transit uderzył w ciężarówkę – 1 osoba zmarła a 7 jest rannych

Na DW 731 Ford Transit uderzył w ciężarówkę – 1 osoba zmarła a 7 jest rannych

W czwartek na DW 731 osobowy Ford Transit uderzył w ciężarowe Volvo. W wyniku wypadku 1 osoba zmarła a 7 innych zostało rannych.

Kierujący pasażerskim busem wpadł w poślizg i bokiem uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę – takie przyczyny wypadku ustalili policjanci na miejscu wypadku, do którego doszło w czwartek 24 listopada w miejscowości Branków pod Warką (woj. mazowieckie).

Tragiczny w skutkach poślizg, do którego doszło około godziny 5:45 nad ranem, doprowadził do śmierci 50-letniej obywatelki Ukrainy podróżującej Transitem.

Reklama

Do tego 7 innych osób jadących busem (3 mężczyzn i 4 kobiety) trafiło do szpitali w Grójcu, Radomiu i Kozienicach. Na szczęście nic nie stało się kierującemu ciężarowym Volvo, w którego wpadł Ford – mężczyzna z powiatu starachowickiego był trzeźwy.

Jadący w kierunku Białobrzegów bus wpadł w poślizg i uderzył prawym bokiem w przód ciężarówki.

Z kolei prowadzący minibusa mężczyzna miał zostać przebadany na zawartość alkoholu już w szpitalu. W akcji ratunkowej, poza funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, brali udział także druhowie z OSP Warka oraz OSP Białobrzegi.

Po wypadku droga wojewódzka pomiędzy Białobrzegami i Warką została całkowicie zablokowana przez ponad 3 godziny.

Teraz policjanci z Grójca pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Grójca, prowadząc czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności tego wypadku.

Źródło zdjęć: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu

Podziel się: