Reklama
stats

Na DK 17 Sprinter uderzył w naczepę. Zmarła 1 osoba a 8 jest rannych

Na DK 17 Sprinter uderzył w naczepę. Zmarła 1 osoba a 8 jest rannych

Na DK 17 przed polsko-ukraińskim przejściem drogowym Mercedes Sprinter uderzył w tył naczepy. Zmarła 1 osoba a 8 jest rannych.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek 21 grudnia na drodze krajowej nr 17 w Bełżcu pod Tomaszowem Lubelskim (woj. lubelskie).

Według policyjnych ustaleń około godziny 5:30 nad ranem ukraiński Mercedes Sprinter, którym podróżowało łącznie 9 osób najechał na tył naczepy 40-tonowego zestawu stojącego w kolejce do polsko-ukraińskiego przejścia drogowego w Hrebennem.

Reklama

Wstępne ustalenia wskazują, że 42-letnia kierująca Mercedesem z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, prawdopodobnie na skutek zmęczenia, uderzyła w stojącą częściowo na poboczu naczepy.

Niestety, w wyniku tego zdarzenia na miejscu zmarł pasażer busa w wieku około 30 lat a pozostałe 8 osób podróżujących Sprinterem trafiło do szpitali w w Lubaczowie, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Polskie służby już ustaliły, że kierująca busem 42-letnia obywatelka Ukrainy była trzeźwa. Kierowcy ciągnika siodłowego marki Volvo – także obywatelowi Ukrainy – nic się nie stało.

Na miejscu tego tragicznego wypadku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności zmierzające do wyjaśnienia przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Na czas działań ratunkowo-porządkowych DK 17 w miejscu zdarzenia była zablokowana a policjanci kierują na objazdy: z Bełżca w kierunku granicy przez Szalenik i z Lubyczy Królewskiej w tym samym kierunku.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: