Reklama

Na kurierce paletowej z usterkami i bez dowodu. I ten niepotrzebny luz

Na kurierce paletowej z usterkami i bez dowodu. I ten niepotrzebny luz

Na obwodnicy Olsztyna ITD zatrzymała busa jeżdżącego na tzw. kurierce paletowej. Auto miało sporo usterek i zatrzymany dowód rejestracyjny.

W piątek 24 lutego inspektorzy ITD zatrzymali na drodze ekspresowej S16 białe Iveco Daily, które przewoziło przesyłki kurierskie.

Podczas kontroli busa prowadzący auto nie okazał dowodu rejestracyjnego, więc „Krokodyle” sprawdziły w systemie informatycznym CEPiK, że 14 grudnia 2022 roku pojazd ten został zatrzymany przez ITD i z uwagi na liczne usterki zatrzymano dokumenty pojazdu.

Reklama

Pomimo zatrzymania przeszło 2 miesiące wcześniej dowodu rejestracyjnego pojazd nie został naprawiony i nie przeszedł badania technicznego potwierdzającego usunięcie usterek.

O dziwo i podczas piątkowej inspekcji na obwodnicy Olsztyna Dajlak wykazywał te same usterki, co wcześniej, ale „Krokodyle” dopatrzyli się także nadmiernego luzu na drążkach kierowniczych.

Jakby tego było mało na wagach okazało się, że 3,5-tonówka jest przeładowana o 600 kilogramów.

Łącznie inspektorzy ITD nałożyli na kierowcę 3 mandaty karne o łącznej sumie 2500 złotych a na miejsce kontroli wezwano pomoc drogową, która przewiozła busa w bezpieczne miejsce, gdzie będzie oczekiwał na rozładowanie i usunięcie stwierdzonych usterek.

Źródło zdjęć: WITD Olsztyn

Podziel się: