Reklama

Na Sprintera spadło drzewo. Służby powiadomił system eCall

Na Sprintera spadło drzewo. Służby powiadomił system eCall

Z powodu silnego wiatru na Sprintera spadło drzewo. Służby powiadomił system eCall wbudowany w busa. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Do niebezpieczniej sytuacji doszło w powiecie łęczyńskim (woj. lubelskie). Około godziny 4:40 w nocy we wtorek 21 lutego jadący drogą pomiędzy miejscowościami Kijany – Łuszczów kierowca Mercedesa Sprintera nie zdążył wyhamować przed spadającym od podmuchów silnego wiatru drzewa.

Uszkodzony został lewy przód pojazdu i wystrzeliła także poduszka powietrzna kierowcy, co automatycznie uruchomiło wbudowany „907-kę” system eCall, który powiadomił służby ratunkowe o zagrożeniu.

Reklama

Po wystrzeleniu poduszki powietrznej system pokładowy eCall wezwał sam na miejsce służby ratunkowe.

System eCall wysyła do centrali niezbędne dane, jak lokalizacja pojazdu, kierunek jazdy oraz to czy system został uruchomiony ręcznie czy z automatu.

Jeśli eCall zostanie aktywowany ręcznie, wtedy operator z centrum ratownictwa podejmie próbę połączenia głosowego w celu zweryfikowania zgłoszenia.

Jeśli połączenie nie zostanie nawiązane, wówczas zgłoszenie będzie traktowane jako alarmowe, a na miejsce zdarzenia zostaną skierowane wszystkie potrzebne służby ratunkowe.

Na szczęście kierujący chłodnią mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń a działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca kolizji oraz usunięciu z drogi uszkodzonego pojazdu oraz drzewa.

Źródło zdjęcia: OSP Spiczyn

Podziel się: