Reklama

Narkotyki pomiędzy legalnym frachtem – zatrzymano 3 osoby

Narkotyki pomiędzy legalnym frachtem – zatrzymano 3 osoby

Policjanci z CBŚP i Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą, która ukrywała narkotyki pomiędzy legalnym frachtem z Hiszpanii.

W poniedziałek 5 września funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali trzy podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej osoby, której przemycały narkotyki z Hiszpanii do Polski.

Z ujawnionych informacji wynika, że policjanci z warszawskiego Centralnego Biura Śledczego Policji od jakiegoś czasu rozpracowywali grupę przestępczą przemycającą znaczne środki odurzające. W międzyczasie na trop gangu wpadli też funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Reklama

Z wstępnych ustaleń służb wynika, że przestępcy ukrywali narkotyki pomiędzy w pełni legalnym ładunkiem, aby utrudnić ich wykrycie podczas ewentualnej kontroli na trasie. Jednorazowo transportowano w ten sposób ponad 50 kg zakazanych substancji.

Zobacz też: 43 migrantów w bułgarskim busie. Wśród nich 19 to dzieci

W trakcie działań operacyjnych zatrzymano Renault Master biorące udział w przemycie. W ładowni furgonu, który do Warszawy przyjechał z Hiszpanii znaleziono 79 kg marihuany schowanej w meblach.

Na miejscu zatrzymano 2 osoby. Kolejne 33 kg marihuany znaleziono w miejscu zamieszkania trzeciego zatrzymanego. Jedno z pomieszczeń było wykorzystywane jako magazyn narkotyków. Łącznie podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 112 kg marihuany o szacunkowej wartości około 5,5 mln zł.

Ponadto ujawniono majątek należący do podejrzanych wart ok. 200 tys. zł oraz nielegalną amunicję.

Prokurator przedstawił jednemu z zatrzymanych zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz posiadania i udziału w obrocie znacznymi ilościami marihuany.

Zobacz też: W sierpniu 2022 Iveco Daily liderem rejestracji. Ford przed Renault

Pozostali koleni zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości marihuan, za co grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, Sąd Rejonowy Lublin – Zachód w Lublinie zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło zdjęć: CBŚP

Podziel się: