Niedzielna akcja Truck&Bus – sprawdzali tylko busy

Niedzielna akcja Truck&Bus – sprawdzali tylko busy

Funkcjonariusze „drogówki” z Włocławka włączyli się w ogólnopolską akcję Truck&Bus, ale sprawdzali tylko busy przewożące ładunki i ludzi.

W niedzielę 25 lutego polska policja włączając się w działania koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL, sprawdzała pojazdy ciężarowe, dostawcze, ale też i autobusy.

W przypadku garnizonu włocławskiego tamtejsi policjanci również przystąpili do ogólnoeuropejskich kontroli w ramach akcji Truck&Bus, lecz tym razem skierowali oni swoje działania na ujawnianie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego i przewożenia osób pojazdami dostawczymi i pasażerskimi minibusami.

Reklama

Łącznie funkcjonariusze skontrolowali w czasie tych działań 62 pojazdy. W 10 sytuacjach doszło do zatrzymania dowodów rejestracyjnych pojazdu za naruszenia związane ze stanem technicznym.

Głównym celem włocławskich policjantów było wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z przewozem osób i towarów pojazdami dostawczymi i minibusami.

Do tego w 3 przypadkach ujawniono samochody bez ważnych badań technicznych. Ostatecznie za popełnione wykroczenia na drodze na kierujących policjanci nałożyli 15 mandatów karnych, a w 11 przypadkach kontrole zakończyły się pouczeniem.

Jak widać na załączonych zdjęciach policjanci z Włocławka nie przepuścili nawet Lublinowi 3 ciągnącemu przyczepę – niestety nie podano jak zakończyła się ta konkretna kontrola polskiego dostawczaka.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + siedemnaście =