Niemieckie kontrole busów na A1: narkotyki i waga oraz utylizacja

Niemieckie kontrole busów na A1: narkotyki i waga oraz utylizacja

We wtorek niemieckie służby przeprowadziły kontrole busów na parkingu Eifel West przy autostradzie A1. Łącznie sprawdzono 12 pojazdów.

W dniu 16 maja funkcjonariusze specjalizujący się w kontroli pojazdów ciężarowych z komendy w Trewirze (kraj związkowy Nadrenia-Palatynat) przeprowadzili kontrolę pojazdów tzw. klasy Sprinter. I tutaj mała dygresja, bo w oficjalny, komunikacie użyto sformułowania „Sprinterklasse”, a to dlatego, że w Niemczech potocznie na busy mówi się Sprinter. 😉

W każdym razie na potrzeby ten wtorkowej akcji ukierunkowanej na lekkie pojazdy użytkowe przewożące ładunki utworzono punkt kontrolno-wagowy na parkingu Tank & Rast Raststätte Eifel West przy autostradzie A1.

Reklama

Na 12 sprawdzonych pojazdów w 5 przypadkach wydano zakaz dalszej jazdy. Niemieccy policjanci podają, że jeden przewożący bez żadnego zabezpieczenia ładunek kierowca był pod wpływem środków odurzających.

Z kolei w innym wypadku jeden z dostawczaków zatrzymanych na Eifel West był w złym stanie technicznym, więc wydano zakaz dalszej jazdy. Były też dwa znacznie przeciążone busy – po zważeniu jednego z nich okazało się, że jego realna masa z ładunkiem wyniosła 6300 kg, co oznacza przekroczenie DMC o aż 80 procent.

Co ciekawe ten sam bus został poddany kontroli dzień wcześniej i stwierdzono wtedy, że produkty mięsne, które należy transportować w ściśle określonych warunkach według konwencji ATP, były przewożone bez chłodzenia a niektóre produkty były niewłaściwie zapakowane w… worki na śmieci. Ostatecznie towar został skonfiskowany przez urząd weterynaryjny w Daun i poddany ostatecznie zutylizowaniu.

Oficjalny komunikat kończy się stwierdzeniem, że policjanci z Trewiru w przyszłości będą zwracać większą uwagę na vany i busy.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: