Wypadek minibusa na A1 pod Częstochową – ustalenia policji

Wypadek minibusa na A1 pod Częstochową – ustalenia policji

Wczoraj doszło do tragicznego wypadku minibusa na trasie A1 pod Częstochową a dziś policja opublikowała oficjalne informacje w tej sprawie.

Przypomnę, że w niedzielę 21 maja na autostradzie A1 około godziny 15:00 doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosły 2 osoby a 4 zostały ranne.

Policjanci z Częstochowy w oficjalnym komunikacie potwierdzili, że 41-letni kierujący Oplem Vivaro, którym podróżowało jeszcze 5 pasażerów jadąc w kierunku Ostrawy w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu zderzył się z prawidłowo jadącym prawym pasem osobowym Audi A4.

Reklama

Po zderzeniu minibus zjechał na pas awaryjny po prawej stronie i dachował – 4 osoby z Vivaro wypadły z pojazdu z czego 3 z nich były reanimowane. Niestety, życia 2 pasażerów minusa – 41-katka oraz 33-latka – nie udało się uratować.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin pracowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy z policjantami z Komisariatu Autostradowego Policji z Gliwic zabezpieczali materiał dowodowy.

Śledczy potwierdzili, że Oplem Vivaro podróżowało 6 mężczyzn z Warszawy w wieku od 33 do 41 lat.

Ustalono już, że 41-letni sprawca wypadku był nietrzeźwy – badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawca wypadku przebywa aktualnie w szpitalu, gdzie jest dozorowany przez policjantów.

Potwierdzono także, iż od kierowcy Vivaro pobrana została krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: