Reklama
stats

Furgon wypełniony papierosami zatrzymany na A4 pod Görlitz

Furgon wypełniony papierosami zatrzymany na A4 pod Görlitz

Niemieccy celnicy zatrzymali na A4 pod Görlitz furgon wypełniony po sufit papierosami bez znaków akcyzy. Kierowca z Polski trafił do aresztu.

W miniony piątek 12 maja we wczesnych godzinach porannych niemieccy celnicy wytypowali do sprawdzenia dostawczy pojazd jadący autostradą A4 od strony Polski.

Po zatrzymaniu furgonu pod Kodersdorf nieopodal Görlitz 52-letni kierowca stwierdził, że przewozi ładunek bez żadnych dokumentów przewozowych czy faktur związanych z tym frachtem.

Reklama

Ponieważ siedzący za kierownicą „blaszki” Polak nie był również w stanie okazać dowodu rejestracyjnego auta, ani podać danych właściciela furgonetki, celnicy bardzo skrupulatnie przystąpili do kontroli towaru w ładowni jak i samego busa.

Takich kartonów na 4 paletach było w ładowni 216 sztuk. Łącznie funkcjonariusze Hauptzollamt Dresden wyliczyli, że na pace busa przewożono ponad 860 000 sztuk papierosów.

Niemieccy funkcjonariusze odkryli na pace 4 palety z kartonami owiniętymi czarną folią oraz 8 luźno przewożonych paczek. Po zdarciu folii wyszło na jaw, że łącznie w 216 pudełkach znajdowało się ponad 860 000 „fajek” a we wspomnianych paczkach przygotowane do złożenia paczki na papierosy.

Warto dodać, że w toku dalszych czynności okazało się, że tablice rejestracyjne dostawczaka nie były prawdziwe a na dodatek okazane prawo jazdy 52-latek miał sfałszowane.

Celnicy z Drezna wycenili straty podatkowe na kwotę przeszło 160 000 euro a ponieważ polski kierowca był już kilkakrotnie karany i aktualnie jest podejrzany o unikanie zapłaty należnych podatków, został zatrzymany i osadzony w areszcie. Teraz prokuratura w Görlitz i urząd celny w Dreźnie prowadzą dalsze dochodzenia w sprawie wykrytej kontrabandy.

Źródło zdjęć: Hauptzollamt Dresden

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Oko

    kuzwa skoro nie pierwszy raz i wszystko ma fałszywe to zamknąć do więzienia na 15 lat albo od razu wyrwać chwasta

Komentarze zamknięte.