Reklama

Nissan Atleon z paką długą na 6300 mm i DMC 3500 kg

Nissan Atleon z paką długą na 6300 mm i DMC 3500 kg

Idealny kandydat do wożenia lekkich, ale wymagających przestrzeni ładunków! Nissan Atleon z paką długą na 6300 mm i DMC 3500 kg do kupienia na otomoto.pl.

Przeglądając ostatnio ogłoszenia na otomoto.pl natknąłem się na zarejestrowanego na kategorię prawa jazdy B Nissana Atleona.

Zwróciłem na niego uwagę ze względu na naprawdę długą, bo długą na 6,3 metra skrzynię z plandeką o szerokości 2,48 metra i wysokości 2,9 metra – co najmniej 15 europalet powinno zmieścić się na tej pace.

Reklama

Zobacz też: Tachograf w busie – sposób na przemęczonych kierowców?

Według opisu ładowność na poziomie 600 kg przy 3500 kg DMC to niewiele, ale to raczej zabudowa do wymagających lekkich i zarazem większych gabarytowych ładunków.

Muszę jednak przyznać, że to tylny zwis spowodował, że zwróciłem uwagę na tą 3,5-tonową ciężarówkę. Bo skoro ładownia ma 6,3 metra długości, to mniej więcej połowa tej długości znajduje się już za tylną osią Atleona.

Warto też zauważyć, że sama zabudowa musi być ekstra lekka, bo obustronna firanka, dwuskrzydłowe drzwi oraz pełna przednia ściana trochę jednak ważą.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany takim pojazdem albo chciałby zobaczyć kilka zdjęć więcej, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: otomoto.pl

Podziel się: