Reklama
stats

Nissan Interstar ze zbyt długim i ocierającym o asfalt ładunkiem

Nissan Interstar ze zbyt długim i ocierającym o asfalt ładunkiem

Przeładowany Nissan Interstar ze zbyt długim i ocierającym o asfalt ładunkiem zatrzymany na A1 pod Łodzią.

W niedzielę 17 stycznia około godziny 17:30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi podczas patrolowania autostrady A1 zwrócili uwagę na dostawczaka przewożącego wystający poza plandekę ładunek.

Do zatrzymania busa doszło na MOP Skoszewy. Po weryfikacji dokumentów okazało się, że 49-letni kierowca przewoził z Łasku do Warszawy ładunek włókniny.

Reklama

Niestety, towar wystawał ponad dozwolone 2 metry poza tylny obrys pojazdu a na dodatek jedna z bel włókniny ocierała o asfalt. Do tego wystający nadmiernie ładunek był nieprawidłowo oznaczony i nieodpowiednio zabezpieczony przed przemieszczaniem.

Zobacz też: Fiat Seicento z ładunkiem na dachu – i po co komu VW T4?

Ponadto łódzcy funkcjonariusze stwierdzili przekroczenie o 500 kg DMC pojazdu. Kierujący dostawczym Nissanem tłumaczył policjantom, że nie mógł odmówić wykonania polecenia szefa, bo bardzo zależało mu na pracy.

Kierowca dodał także, że już wcześniej wielokrotnie przewoził taki towar i nigdy nie spowodował żadnego wypadku.

Ostatecznie kierowca busa ukarany został mandatami na łączną kwotę 300 złotych a w dalszą drogę mógł ruszyć po przeładowaniu części towaru oraz prawidłowym zabezpieczeniu i oznakowaniu reszty towaru.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: