Reklama

Nissan wprowadzi na polski rynek klona nowego Mastera

Nissan wprowadzi na polski rynek klona nowego Mastera

Polski importer marki Nissan wprowadzi na nasz rynek klona nowego Renault Master. Prawdopodobnie w ofercie będzie tylko elektryczny napęd.

Przyznam, że czuję się zaszczycony, bo Nissan Poland wysłał dziś maila do redakcji dostawczakiem.pl z zaproszeniem na wirtualną prezentację nowego lekkiego pojazdu użytkowego.

Ten internetowy pokaz ma odbyć się 7 lutego (dzień oficjalnej premiery) a w grafice pojawił się ewidentnie zarys najnowszego Renault Master.

Reklama

Zatem nie czekając na prezentację w przyszłą środę mogę stwierdzić, że Nissan będzie kontynuował współpracę w ramach dotychczas oferowanego na wielu europejskich rynkach modelu NV400/Interstar.

Na niemieckim rynku Nissan oferuje model Interstar, czyli typoszereg X62 znany zazwyczaj najbardziej jako Renault Master III.

W Polsce nie jest to dostawczak oferowany, ale teraz ma już być i wszystko na to wskazuje, że będzie dostępny wyłącznie z napędem elektrycznym.

Zatem jeżeli chcecie zobaczyć, jak będzie wyglądać ten Master, polecam artykuł załączony poniżej.

Jeżeli – jak mniemam – polska oferta dużego dostawczego Nissana ma oferować tylko napęd elektryczny, to będzie też elektryczny silnik o mocy 130 KM lub 143 KM z Mastera.

Obie jednostki mają oferować 300 niutonometrów a klienci będą mogli wybrać pomiędzy dwoma akumulatorami trakcyjnymi: 40 kWh (zasięg do 180 km) i 87 kWh (około 410 km).

Można zatem nie czekając na „newsy” ekspertów Nissana podać za Renault, że ładowanie szybką ładowarką DC dochodzić ma do 130 kW, czyli w 30 minut można uzyskać 229 km zasięgu.

Natomiast korzystając z wolnej ładowarki 22 kW AC podładowanie baterii trakcyjnej zakresie 10-100% powinno potrwać poniżej 4 godzin.

Źródło grafiki: ASTARA

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 6 =