Reklama
stats

Nissan wprowadzi na polski rynek klona nowego Mastera

Nissan wprowadzi na polski rynek klona nowego Mastera

Polski importer marki Nissan wprowadzi na nasz rynek klona nowego Renault Master. Prawdopodobnie w ofercie będzie tylko elektryczny napęd.

Przyznam, że czuję się zaszczycony, bo Nissan Poland wysłał dziś maila do redakcji dostawczakiem.pl z zaproszeniem na wirtualną prezentację nowego lekkiego pojazdu użytkowego.

Ten internetowy pokaz ma odbyć się 7 lutego (dzień oficjalnej premiery) a w grafice pojawił się ewidentnie zarys najnowszego Renault Master.

Reklama

Zatem nie czekając na prezentację w przyszłą środę mogę stwierdzić, że Nissan będzie kontynuował współpracę w ramach dotychczas oferowanego na wielu europejskich rynkach modelu NV400/Interstar.

Na niemieckim rynku Nissan oferuje model Interstar, czyli typoszereg X62 znany zazwyczaj najbardziej jako Renault Master III.

W Polsce nie jest to dostawczak oferowany, ale teraz ma już być i wszystko na to wskazuje, że będzie dostępny wyłącznie z napędem elektrycznym.

Zatem jeżeli chcecie zobaczyć, jak będzie wyglądać ten Master, polecam artykuł załączony poniżej.

Jeżeli – jak mniemam – polska oferta dużego dostawczego Nissana ma oferować tylko napęd elektryczny, to będzie też elektryczny silnik o mocy 130 KM lub 143 KM z Mastera.

Obie jednostki mają oferować 300 niutonometrów a klienci będą mogli wybrać pomiędzy dwoma akumulatorami trakcyjnymi: 40 kWh (zasięg do 180 km) i 87 kWh (około 410 km).

Można zatem nie czekając na „newsy” ekspertów Nissana podać za Renault, że ładowanie szybką ładowarką DC dochodzić ma do 130 kW, czyli w 30 minut można uzyskać 229 km zasięgu.

Natomiast korzystając z wolnej ładowarki 22 kW AC podładowanie baterii trakcyjnej zakresie 10-100% powinno potrwać poniżej 4 godzin.

Źródło grafiki: ASTARA

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 14 =