Reklama

Nowe ustalenia po wypadku na A4. Kierowca bez uprawnień

Nowe ustalenia po wypadku na A4. Kierowca bez uprawnień

Są nowe ustalenia po niedzielnym wypadku na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Kierowca 40-tonowego zestawu nie miał uprawnień.

Jak podaje serwis tvn24.pl, powołując się na wstępne ustalenia biegłego, wypadek, w którym zginęły 3 osoby a 5 zostało rannych, spowodował kierujący 40-tonowym zestawem.

Według prokuratury 30-letni mieszkaniec Ciechanowa kierujący ciągnikiem siodłowym marki Renault Gamy T najechał na minibusa stojącego na prawym pasie z powodu awarii opony.

Reklama

Portal informacyjny tvn24.pl cytuje też prokurator Bogusławę Bargiel-Malec, która potwierdziła, że kierowca ciągnika siodłowego był trzeźwy i pobrana została od niego krew do badań laboratoryjnych.

Do tego w momencie wypadku 30-latek z Ciechanowa nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu kategorii C+E, bo ważność tych uprawnień wygasła w maju 2023 roku i nie zostały odnowione.

W wypadku, do którego doszło około godziny 6:30 rano w niedzielę 17 marca na 117. kilometrze autostrady A4 w kierunku Zgorzelca zginęły dwie kobiety w wieku 48 i 62 lat oraz 37-letni mężczyzna.

Do tego kolejne 5 osób zostało rannych a jedna z nich z ciężkim urazem kręgosłupa została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy poszkodowani podróżowali Renault Trafic, które zostało zepchnięte przez 40-tonowy zestaw do rowu a następnie przygniecione przez naczepę do podłoża.

Źródło zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 1 =