Nowy Caddy V z zakładów VW Poznań – produkcja od 2020 roku

Nowy Caddy V z zakładów VW Poznań – produkcja od 2020 roku

Obecna generacja małego użytkowego Volkswagena produkowana jest w Antoninku od 2003 roku. Nowy Caddy V z zakładów VW Poznań wyjechać ma dopiero w 2020 roku.

Niemalże 17 lat to naprawdę spory kawał czasu i to nawet w świecie pojazdów użytkowych, których cykl produkcyjny jest o wiele dłuższy niż w przypadku osobówek. Produkowany od końca 2003 roku w poznańskich zakładach w Antoninku VW Caddy doczeka się następcy dopiero w 2020 roku.

Zobacz też: Test: VW Caddy 2.0 TDI 4Motion 110 KM – furgon 4×4 (wideo, zdjęcia)

Reklama

W oficjalnych komunikatach aktualnie produkowana generacja nazywana jest od ostatniej większej modernizacji z 2015 roku jako Caddy IV, chociaż ciągle bazuje na płycie podłogowej PQ35 stosowanej także m.in. w VW Golfie V, czy Audi TT (typoszereg 8J).

Teraz Volkswagen potwierdza, że zupełnie nowe Caddy V dalej będzie produkowane w Poznaniu od 2020 roku. Wśród oferowanych wersji nowy model dostępny będzie także z napędem elektrycznym.

Prace związane z rozbudową zakładu Volkswagen Poznań w Antoninku mają rozpocząć się już na wiosnę 2018 roku. Władze spółki są już po rozmowach z mieszkańcami osiedla Zieliniec w sprawie zmiany zagospodarowania przestrzeni pod budowę nowych fabrycznych obiektów oraz nowego układu dróg w tamtym rejonie.

Zobacz też: Volkswagen e-Crafter z zakładów w Hanowerze a nie z Wrześni

Zastanawiam się tylko czy elektryczny e-Caddy podzieli los e-Craftera, który zamiast w Wielkopolsce, gdzie produkowane są samochody ze spalinowymi jednostkami napędowymi, wersje na prąd są składane ostatecznie w Hanowerze… Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: