Reklama

Nowy dostawczy Ford z Rumunii – początek produkcji w 2023 roku

Nowy dostawczy Ford z Rumunii – początek produkcji w 2023 roku

Nowy dostawczy Ford z Rumunii z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi i elektrycznymi. Początek produkcji wersji spalinowych w 2023 roku.

We wtorek 27 kwietnia Ford poinformował, że od 2023 roku rozpocznie produkcję nowego lekkiego pojazdu użytkowego w zakładach w Krajowej w Rumunii.

Zobacz też: Ford E-Transit ma 269 KM i do 350 km zasięgu – na rynku od 2022 roku

Reklama

 Aktualnie Fordy Transit Courier i ich osobowe wersje Tourneo Courier produkowane są w tureckich zakładach Yeniköy.

Należąca do Forda od 2008 roku fabryka oferować będzie początkowo wersje z benzynowymi oraz wysokoprężnymi jednostkami napędowymi.

Wiadomo już, że silniki Diesla pochodzić będą z zakładów Forda w Dagenham, a skrzynie biegów z fabryki w Halewood (oba zakłady znajdują się w Wielkiej Brytanii). Jednak od 2024 roku w ofercie pojawić się ma także silnik elektryczny.

Już wcześniej Ford ogłosił, że cała gama pojazdów użytkowych spod znaku niebieskiego owalu będzie do roku 2024 oferowana w wersjach zdolnych do jazdy bezemisyjnej, a więc w pełni elektryczna lub napędzana układami hybrydowymi typu plug-in.

Natomiast do 2030 roku 2/3 sprzedawanych pojazdów użytkowych Forda ma być w 100% zelektryfikowana lub wyposażona w napęd hybrydowy plug-in.

Na razie przedstawiciele koncernu nie określili, jaki model będzie montowany w Krajowej, jednak można przypuszczać, że mały dostawczak będzie kolejnym wcieleniem Transita Couriera, czyli małego miejskiego vana bazującego dotychczas na podzespołach Fiesty.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: