Nowy Volkswagen Crafter na oficjalnych szkicach

Nowy Volkswagen Crafter na oficjalnych szkicach

Nowy Volkswagen Crafter produkowany będzie w Białężycach koło Wrześni, a jego oficjalna premiera planowana jest podczas jesiennych targów IAA w Hanowerze.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod nową fabrykę nowego Craftera odbyło się 13 listopada 2014. Obecnie budowa zakładu w Białężycach obok Wrześni jest na ukończeniu, ale Volkswagen ciągle nie opublikował oficjalnych zdjęć i specyfikacji technicznej swojego nowego dostawczaka.

Ostatnio w branżowych mediach pojawiły się oficjalne szkice nowego Craftera, którego przedni pas wyraźnie nawiązuje do innych modeli z gamy aut Volkswagen Samochody Użytkowe – osłona chłodnicy, czy przednie reflektory o ostrych kształtach występują zarówno w nowej „T6-ce”, jak i w mniejszym VW Caddy.

Reklama

Zobacz też: Test VW Caddy 2.0 TDI 4Motion 110 KM – furgon 4×4 (wideo, zdjęcia)

Przyglądając się tym szkicom warto zwrócić uwagę na tył, gdzie nie widać obudowy wału napędowego, co może – choć nie musi – sugerować, że nowy dostawczak Volkswagena może mieć napęd na przednie koła. Byłaby to spora zmiana w stosunku do I generacji Craftera, który wraz z bliźniaczym Mercedesem Sprinterem, ma napęd na tylną oś.

Z drugiej strony niewykluczone, że w ofercie będzie też auto z napędem na tylną oś i układem 4×4, jak ma to miejsce w przypadku Renault Master.

Nie wiadomo też, czy pod maską pozostaną 2-litrowe turbodiesle, czy – jak to miało miejsce w przypadku VW Amaroka – podstawową jednostką zamiast 2.0 TDI będzie V6 o pojemności 2 967 ccm w kilku konfiguracjach mocy.

Zobacz też: Nowy VW Amarok z silnikiem 3.0 TDI o mocy od 165 do 224 KM

Oficjalna premiera II generacji VW Craftera odbędzie się na targach IAA w Hanowerze w dniach 22-26 września 2016 roku. W tym samym miejscu i czasie MAN Truck & Bus planuje premierę bazującego na nowym Crafterze modelu TGE.

Oprócz klasycznego furgonu MAN TGE sprzedawany będzie także w wersjach z zabudowami specjalnymi m.in. dla branży budowlanej, komunalnej czy pożarniczej.

Źródło grafik: Volkswagen

Podziel się: