Reklama
stats

Obcokrajowiec ukradł kurierskiego Boxera z przesyłkami

Obcokrajowiec ukradł kurierskiego Boxera z przesyłkami

W Zawierciu obcokrajowiec ukradł kurierskiego Boxera wypełnionego przesyłkami. Przestępcę po kilku godzinach zatrzymali policjanci.

We wtorek 4 czerwca po godzinie 14.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu otrzymał zgłoszenie o kradzieży dostawczego Peugeota Boxera, do której doszło przy ulicy 3 Maja.

Do przestępstwa miało dojść w momencie, kiedy pracownica firmy kurierskiej odbierała paczki od jednego z klientów. W pewnym momencie ktoś wsiadł do busa i odjechał.

Reklama

Wstępnie wartość pojazdu i towaru oszacowano na 120 000 złotych.

W poszukiwania furgonu włączyli się zawierciańscy policjanci, którzy w wyniku działań operacyjnych zlokalizowali skradzionego dostawczaka.

Około godziny 17:00 tego samego dnia funkcjonariusze wydziału kryminalnego po pościgu zatrzymali poszukiwanego vana na terenie powiatu częstochowskiego. Za kierownicą pojazdu siedział 61-letni obywatel Francji.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie i – jak wynika z oficjalnego komunikatu prasowego – nie był to jego pierwszy przestępczy występek na terenie naszego kraju. Przeciwko 61-latkowi toczą się już postępowania o kradzieże oraz włamania.

Po przeprowadzonych czynnościach samochód został przekazany właścicielce a w czwartek 6 czerwca zawierciański sąd przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury oraz śledczych i zastosował wobec zatrzymanego obywatela Francji areszt tymczasowy. Teraz mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji.

Źródło zdjęcia i filmu: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 13 =