Reklama
stats

Opel Combo E – nowy kombivan w sprzedaży od I połowy 2018 roku

Opel Combo E – nowy kombivan w sprzedaży od I połowy 2018 roku

Będzie dostępny w dwóch długościach nadwozia i z wieloma systemami wspomagającymi kierowcę – Opel Combo E pojawi się w sprzedaży od I połowy 2018 roku.

Ostatnio pisałem już o nowym Citroënie Berlingo III, który podobnie jak reszta „trojaczków” (nowy Opel Combo E oraz Peugeot Partner, będzie produkowany na modułowej płycie podłogowej EMPE2 zarówno w hiszpańskich zakładach Vigo oraz portugalskiej fabryce w Mangualde.

Podobnie jak Berlingo i Partner, nowy Combo E oferowany ma być w 2 długościach nadwozia: krótkiej (4,4 metra) oraz długiej (4,75 metra). Pierwszy z nich w konfiguracji 5-osobowej ma mieć bagażnik o pojemności 597 litrów (2 126 litrów po złożeniu tylnych foteli), natomiast dłuższa odmiana Combo E oferować ma już 850 litrów (2 693 litrów po złożeniu foteli).

Reklama

Oczywiście poza 5-miejscową wersją, w sprzedaży będzie też 7-miejscowe Combo bazujące na krótkim jak i długim nadwoziu.

Zobacz też: Citroën Berlingo III z silnikami 1.5 HDi oraz 1.2 PureTech

Na liście wyposażenia znalazły się takie układy jak np. opcjonalny wyświetlacz projekcyjny (head up), czy system ostrzegania przed kolizją z funkcją wykrywania pieszych i systemem automatycznego hamowania awaryjnego, które działają przy prędkościach od 5 do 85 km/h.

Nowy Opel Combo Life jest wyposażony w najnowsze systemy multimedialne kompatybilne z Apple CarPlay oraz Android Auto. Dotykowy ekran umieszczony pośrodku deski rozdzielczej może mieć nawet 8-calową przekątną, a porty USB w pierwszym i drugim rzędzie umożliwiają ładowanie tabletów i smartfonów młodszych pasażerów.

Zobacz też: Ople Combo z silnikami 1.4 Turbo dla dolnośląskiej policji

Do tego w pojeździe znaleźć się może gniazdo230 V umożliwiające podładowanie laptopa z seryjnego zasilacza.

Nowy Combo E dostępny będzie w sprzedaż już w pierwszej połowie 2018 roku, a dostawy tego kombivana z błyskawicą na grillu z rozpoczną się w drugiej połowie roku.

Jak na razie Opel nie potwierdził, jakie jednostki trafią pod maskę nowego Combo, ale prawdopodobnie będą to także turbodiesle 1.5 CDTi oraz benzynowe 3-cylindrowe silniki z doładowaniem o pojemności 1.2 litra.

Źródło zdjęć: Opel

Podziel się: