Reklama

VW Transporter T6 2.0 TSI – 100 radiowozów dla polskiej policji

VW Transporter T6 2.0 TSI – 100 radiowozów dla polskiej policji

W przetargu zwyciężył VW Transporter T6 z silnikiem 2.0 TSI 150 KM. Przekazanie 100 radiowozów dla polskiej policji odbyło się na początku grudnia.

Zamówione przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu to Transportery napędzane turbodoładowanym silnikiem 2.0 TSI o mocy 150 KM. Wybór policjantów padł na jednostki benzynowe, bo te lepiej niż silniki Diesla sprawdzają się w autach patrolowych, które są bardzo często uruchamiane oraz pokonują niewielkie odległości po mieście.

Nowe Transportery dla stróżów prawa to wersje z krótszym 3 000-milimetrowym rozstawem osi i 3,2-tonową dopuszczalną masą całkowitą.

Reklama

Zobacz też: Ople Combo z silnikami 1.4 Turbo dla dolnośląskiej policji

Warto zaznaczyć, że nowe policyjne „T6-ki” zostały wyprodukowane i zaadoptowane do potrzeb patrolowych w zakładach Volkswagen Poznań. W autach znalazło się miejsce dla 5 policjantów oraz 2 zatrzymanych, dla których przystosowano odrębny przedział.

Całkowity koszt radiowozów to 16,5 miliona złotych, a środki te pochodziły z budżetu państwa. Auta będą teraz sukcesywnie przekazywane do służby na terenie jednostek policji w całej Polsce.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: