VW Crafter dla łódzkich policjantów – zastąpi wysłużone T4-ki

VW Crafter dla łódzkich policjantów – zastąpi wysłużone T4-ki

Nowych 14 radiowozów VW Crafter dla łódzkich policjantów napędza silnik 2.0 TDI 140 KM. Auta wyposażono m.in. w ogrzewanie postojowe i czujniki parkowania.

Uroczyste przekazanie nowych radiowozów odbyło się 28 grudnia 2016 roku. Volkswageny Craftery I generacji trafią do łódzkiego oddziału prewencji i będą służyły m.in. do zabezpieczania imprez masowych, ale też i do codziennego patrolowania ulic.

Zobacz też: Zobacz jak produkuje się nowego VW Craftera (wideo, zdjęcia)

Reklama

Crafter zastąpią wysłużone VW T4 i oczywiście zostały odpowiednio oznakowane. Każdy z nowych radiowozów pomieści 8 funkcjonariuszy (kierowca, dysponent oraz 6 policjantów w drugim przedziale), a do tego wyposażono je w dwa radiotelefony oraz przesuwne drzwi z prawe i lewej strony.

Pod maską policyjnych aut zamontowano wysokoprężną jednostkę 2.0 TDI o mocy 140 KM, która spełnia normę spalin Euro 6. Do tego samochody doposażono w czujniki parkowania z przodu i z tyłu, ale też w elektrycznie sterowane oraz podgrzewane lusterka.

Zobacz też: Ople Combo z silnikami 1.4 Turbo dla dolnośląskiej policji

Ze względu na często zmieniających się kierowców przyda się na pewno regulacja kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach, a na dłuższych postojach przy zabezpieczaniu imprez o odpowiednią temperaturę zadba programowalne ogrzewanie postojowe o mocy 5 kW.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: