Opel Movano B – ryzyko wycieku oleju napędowego z filtra paliwa

Opel Movano B – ryzyko wycieku oleju napędowego z filtra paliwa

W Oplach Movano B może dojść do wycieku oleju napędowego z filtra paliwa. W Polsce akcją przywoławczą objęto łącznie 168 samochodów.

Opel Poland Sp. z o.o. poinformował, że model Movano z roku modelowego 2017 może mieć problem z wyciekiem oleju napędowego z układu paliwowego.

W 168 objętych akcją serwisową pojazdach może dojść do pęknięcia obejmy mocującej filtr paliwa – a potem w wyniku drgań – do nieszczelności sztywnych przewodów paliwowych i ostatecznie wycieku paliwa w komorze silnikowej.

Reklama

Zobacz też: Iveco Daily 35S18 – „międzynarodówka” od VanExpert.pl

Opel Poland Sp. z o.o. oczywiście poinformuje listami poleconymi właścicieli wytypowanych egzemplarzy Movano o możliwości wystąpienia usterki. Jednocześnie zostaną oni zaproszeni do autoryzowanych serwisów Opla w celu wykonania bezpłatnej naprawy.

Lista numerów VIN pojazdów objętych kampanią przywoławczą znajduje się TUTAJ a szczegółowych informacji związanych z akcją udziela Opel Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa; tel.: 22 209 17 77).

Zobacz też: 1 303 sztuki Renault Master III do serwisu – problem z paliwem

Co ciekawe, to już druga taka akcja dotycząca modelu produkowanego we francuskich zakładach w Batilly. Wcześniej do serwisów swoich klientów zaprosiło Renault Polska (1 303 sztuki Masterek z typoszeregu X62; link powyżej).

No i właśnie dzięki takim akcjom serwisowym okazuje się, że znaczek na grillu, czyli marka samochodu nie ma nic wspólnego z lepszą czy gorszą jakością montażu. Bo często są one produkowane na jednej linii. A różnica pomiędzy 1 303 Masterkami a 168 egzemplarzami Movano świadczy tylko o zdecydowanie większej popularności dostawczaków Renault w Polsce.

Źródło zdjęć: Opel

Podziel się: