Reklama
stats

Opel Vivaro B ma problem z pękającym przewodem EGR

Opel Vivaro B ma problem z pękającym przewodem EGR

General Motors Poland z powodu ryzyka pęknięcia przewodu EGR ogłosiło kampanię naprawczą dla Opla Vivaro B. W Polsce akcja przywoławcza dotyczy 619 aut.

Pękający sztywny przewód zaworu EGR to przyczyna ogłoszenia akcji serwisowej dla II generacji modelu Vivaro. W objętych kampanią autach spaliny wydostające się z pękniętego przewodu mogą powodować uszkodzenia sąsiadujących elementów i zgaśnięcia silnika podczas jazdy.

W ostatnim czasie identyczną kampanię serwisową ogłoszono dla Renault Trafic III. Nie ma się zresztą co dziwić, bo to bliźniacze konstrukcje wykorzystujące w większości te same podzespoły i części.

Reklama

Zobacz też: Renault Trafic III z wadliwym przewodem EGR – 291 aut do serwisów

Na polskim rynku akcja przywoławcza dotyczy 619 egzemplarzy Opli Vivaro B z roku modelowego 2015-2016, które wyprodukowano w Wielkiej Brytanii w zakładach General Motors w Luton oraz we francuskich zakładach Renault w Sandouville.

Lista numerów nadwozia (tzw. VIN) pojazdów objętych kampanią naprawczą znaleźć można TUTAJ.

General Motors Poland ogłosił, że właściciele Opli Vivaro B otrzymają listy polecone o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni zostaną do autoryzowanych serwisów w celu wykonania bezpłatnej wymiany wadliwego elementu. Informacji związanych z kampanią serwisową udziela General Motors Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa; tel.: 22 209 17 77).

Źródło zdjęć: Opel

Podziel się: