Reklama

Renault Trafic III z wadliwym przewodem EGR – 291 aut do serwisów

Renault Trafic III z wadliwym przewodem EGR – 291 aut do serwisów

Renault Polska ogłosiło akcję przywoławczą dla modelu Trafic III X82. Powodem jest wadliwy przewód EGR. W Polsce kampania dotyczy 291 pojazdów.

Akcję naprawcza dotyczy Renault Trafic III generacji (typoszereg X82) z silnikami o oznaczeniu kodowym R9M 450 oraz R9M 452, które wyprodukowano w okresie od 9 grudnia 2013 roku do 30 września 2015 roku.

Zobacz też: Renault Trafic III X82 – problem z poduszką pasażera

Reklama

Kampanię ogłoszono z powodu niewłaściwej grubości przewodu recyrkulacji gazów spalinowych, czyli tzw. przewodu EGR. W wyniku działania ciepła, wibracji oraz ciśnienia przewód ten może się rozwarstwić, co grozić może między innymi utratą wspomagania układu hamulcowego, ale także utraty mocy silnika, a nawet jego zgaśnięcia.

Do tego w komorze silnikowej może pojawić się czarny dym w układzie wydechowym, a także nadmierny hałas  i drgania w momencie przyspieszania pojazdu.

W Polsce kampanią naprawczą objęto 291 sztuk Renault Trafic III X82, a ich lista numerów VIN znajduje się TUTAJ.

Renault Polska poinformowało, że właściciele wytypowanych pojazdów otrzymają listami poleconymi informację o możliwości wystąpienia usterki, a do tego zostaną zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu bezpłatnej wymiany wadliwego przewodu EGR.

Zobacz też: Renault Master zwiększa przewagę nad Fiatem Ducato

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Renault Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel.: 800 900 803; e-mail: kontakt.klient@renault.com.pl).

Źródło zdjęcia: Renault

Podziel się: