Reklama

Paka busa wpadła do naczepy-chłodni. Kierowca Mastera ranny

Paka busa wpadła do naczepy-chłodni. Kierowca Mastera ranny

W wyniku wypadku na DK50 pod Mszczonowem paka busa wpadła do naczepy-chłodni. Zakleszczony w kabinie kierowca Mastera trafił do szpitala.

Do groźnego wypadku z udziałem 40-tonowego zestawu i 3,5-tonowego busa doszło w piątek 17 listopada na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Zbiroża pod Mszczonowem (wo. mazowieckie).

Około godziny 16:30 kierowca dostawczego Renault Master z zabudową dedykowaną do transportu dalekobieżnego po czołowym zderzeniu z ciągnikiem siodłowym został zakleszczony w kabinie swojego busa.

Reklama

Warto dodać, że przód Masterki wbił się ostatecznie w bariery energochłonne, natomiast tylna część zabudowy przebiła ściany naczepy-chłodni.

W wyniku wypadku DK50 na wysokości miejscowości Zbiroża została całkowicie zablokowana przez pojazdy biorące udział w zdarzeniu.
Do wydobycia kierowcy ze zmiażdżonej kabiny busa strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Drugi z mężczyzn biorących udział w tym zdarzeniu (kierowca ciągnika siodłowego) nie odniósł żadnych obrażeń.

Przybyli na miejsce strażacy uwolnili przy pomocy narzędzi hydraulicznych kierowcę „międzynarodówki”, który został ostatecznie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i trafił do szpitala.

Na koniec warto przypomnieć, że jesienno-zimowa aura nie sprzyja dobrej widoczności za kierownicą, zatem warto zachować szczególną ostrożność i po prostu zwolnić. Jeżeli natomiast prowadząc pojazd poczujesz znużenie, zatrzymaj się nawet na 15-minutową drzemkę – życie i zdrowie człowieka jest ważniejsze niż nawet krótki przestój fabryki 😉

Źródło zdjęć: OSP Mszczonów, OSP Zbiroża

Podziel się: