Miał dostać mandat 100 zł. Kierowca busa trafił do więzienia

Miał dostać mandat 100 zł. Kierowca busa trafił do więzienia

Nieznacznie przekroczył prędkość i miał dostać mandat w wysokości 100 zł. Jednak kierowca busa trafił do więzienia wprost z miejsca kontroli.

Wielkanoc za pasem a tutaj taka historia… W piątek 7 kwietnia po godzinie 11:00 przed południem na ulicy Uczniowskiej we Wrocławiu policjanci zatrzymali dostawcze Iveco Daily, którego kierowca przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 15 km/h w rejonie przejścia dla pieszych.

Po zatrzymaniu busa funkcjonariusze mieli ukarać sprawcę wykroczenia mandatem w wysokości 100 zł oraz 2 punktami karnymi.

Reklama

Zwykłe przekroczenie prędkości skończyło się zatrzymaniem kierowcy i umieszczeniem go w zakładzie karnym.

Okazało się jednak, że 38-latek posiada orzeczony w 2022 roku przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej zakaz prowadzenia pojazdów – za złamanie postanowienia grozi kierowcy teraz do 5 lat pozbawienia wolności oraz nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W międzyczasie wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany w związku z popełnionym wcześniej przestępstwem. Zatem dzisiaj trafić powinien już do Zakładu Karnego we Wrocławiu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące swojego życia.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: