Reklama
stats

Laweta a nie przeładunek busa. Kary po 100 zł za 100kg

Laweta a nie przeładunek busa. Kary po 100 zł za 100kg

W Koninie przeciążone busy odjechały na lawetach bez przeładunku. ITD wystawiało kary po 100 zł za każde 100 kg ponad DMC.

W środę 24 maja inspektorzy ITD z Konina zatrzymali do ważenia dwa pojazdy dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Jak informują w oficjalnym komunikacie wielkopolskie „Krokodyle”, powodem wytypowania tych akurat samochodów dostawczych były ugięte zawieszenia, które dawały podstawę do stwierdzenia, że auta są mocno przeważone.

Reklama

Oba wytypowane do ważenia busy skierowano na punkt wagowy zlokalizowanych w Koninie przy ulicy Hutniczej.

W wyniku ważenia pierwszego pojazdu przewożącego sprzęt AGD przekroczenie DMC wyniosło równo 2000 kg za co kierujący otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych.

Z kolei drugi dostawczak z meblami tapicerowanymi na pace realnie ważył 4400 kg – w tym wypadku inspektorzy ITD również zastosowali nieoficjalny taryfikator, bowiem za 900 kg ponad DMC ukarano prowadzącego busa mandatem w wysokości 900 złotych.

Oczywiście obaj kierowcy dostali zakaz dalszej jazdy do momentu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości, lecz – co ciekawe – właściciele aut zadysponowali na ulicę Hutniczą w Koninie lawety zamiast przeładowywać przewożone towary na inne pojazdy.

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się: