Reklama

Iveco Daily ważyło 9250 kg – na przeładunek wysłano ciężarówkę

Iveco Daily ważyło 9250 kg – na przeładunek wysłano ciężarówkę

Zatrzymane przez „Krokodyli” z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku Iveco Daily ważyło 9250 kg – na przeładunek wysłano ciężarówkę.

W poniedziałek 18 lutego podlascy inspektorzy ITD prowadzili kontrole wspólnie z pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej. Wśród zatrzymanych na drodze wojewódzkiej 671 w miejscowości Tykocin pod Białymstokiem.

Zobacz też: Pocztowe Iveco Daily ważyło 12 100 kg przy ładowności 480 kg

Reklama

Poza samochodami przewożącymi zwierzęta, „Krokodyle” zatrzymały do sprawdzenia Iveco Daily, które na otwartej skrzyni przewoziło nawozy.

Po sprawdzeniu wagi zarejestrowanego na 3,5 tony dostawczaka okazało się, że jest on znacznie przeładowany. Po odjęciu błędów pomiarowych wyszło 9250 kg!

Kierujący ciężarówką zarejestrowaną jako dostawcze auto otrzymał maksymalny 500-złotowy mandat. Do tego nakazano przeładować nadmiar ładunku.

I teraz pokazująca do jakich kuriozalnych sytuacji dochodzi w tzw. lekkim transporcie do 3,5 tony… Przewoźnik na przeładunek wysłał ciężarówkę. Gdyby chciał podstawić po nadwyżkę towaru busy z ładownością około 800 kg, musiałby użyć 7 takich pojazdów!

Źródło zdjęcia: WITD Białystok

Podziel się: