Pijany chciał zrobić fixa na Francję. Wpadł na DK 22

Pijany chciał zrobić fixa na Francję. Wpadł na DK 22

Lubuscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę busa, który chciał zrobić fixa na Francję. Kierowca wpadł na DK 22 w Dobiegniewie.

To nie pierwszy przypadek, kiedy kierowca zarobkowo jeżdżący busem wsiadł kompletnie pijany za „kółko”.

Tym razem we wtorek 2 stycznia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich prowadzili działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu osób jeżdżących po alkoholu.

Reklama

W trakcie takich działań funkcjonariusze strzeleckiej „drogówki” około godziny 20:00 zatrzymali na ulicy Gorzowskiej w miejscowości Dobiegniewo busa wykonującego transport międzynarodowy.

Za kierownicą pojazdu siedział 43-latek, którego badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak wynika z policyjnego komunikatu, zatrzymany 43-latek tłumaczył, że jedzie z Gdańska do Francji, czyli został zatrzymany po przejechaniu już około 230 kilometrów…

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy a prowadzony przez niego bus trafiło na policyjny parking. Teraz nietrzeźwemu busiarzowi grozi do 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów na minimum rok oraz kara finansowa w wysokości minimum 5000 złotych.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: