Reklama

Chciał przejechać przez Polskę mając ponad 3 promile

Chciał przejechać przez Polskę mając ponad 3 promile

Polscy pogranicznicy zatrzymali 32-latka, który chciał przewieźć 3 Jemeńczyków przez całą Polskę na zachód Europy mając niemal 3,5 promila.

We wtorek 17 października patrol funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczenia Działań Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wylegitymował w Hajnówce obywatela Ukrainy oraz trzech przebywających wraz z nim mężczyzn. Nieopodal zaparkowany był biały bus na polskich numerach rejestracyjnych.

Szybko wyszło na jaw, że owi trzej panowie to obywatele Jemenu, którzy przekroczyli polsko-białoruską granicę wbrew przepisom.

Reklama

Ponadto polscy pogranicznicy ustalili, że obywatel Ukrainy miał przewieźć nielegalnych migrantów na zachód Europy. Warto jednak zauważyć, że wezwany na miejsce patrol policji potwierdził, że niedoszły kierowca mężczyzna jest pijany – badanie alkomatem wykazało blisko 3,5 promila w wydychanym powietrzu.

Wszystko wskazuje, iż reakcja polskich służb nie dopuściła do przemytu ludzi oraz zapobiegła realnemu zagrożeniu w ruchu drogowym.

Ostatecznie Ukrainiec został zatrzymany i usłyszał już zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna 

Podziel się: