Reklama
stats

Nielegalni migranci na pace busa zatrzymani na A4. Pomagali im Polacy

Nielegalni migranci na pace busa zatrzymani na A4. Pomagali im Polacy

Policja i pogranicznicy zatrzymali 13 nielegalnych migrantów przewożonych na pace busa. Pomagała im trójka Polaków.

We wtorek 9 grudnia legniccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu wraz z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali członków grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym przewozem przez granicę cudzoziemców do krajów Unii Europejskiej.

Do zatrzymania pochodzącego z wypożyczalni Iveco Daily doszło na autostradzie A4 – busem kierował 24-latek z Legnicy i był pilotowany przez Volkswagena Passata. Osobówkę prowadził z kolei 22-letni mieszkaniec Legnicy podróżujący z 30-latką z powiatu legnickiego.

Reklama

Cała trójka Polaków została zatrzymana w związku z nielegalnym przemytem osób i usłyszała zarzuty z art. 264 Kodeksu karnego.

Teraz za organizację innym osobom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, podlegać mogą karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Legnicy i zastosował wobec zatrzymanych Polaków tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

W ładowni busa znajdowało się 10 obywateli Turcji i 3 obywateli Afganistanu.

Z kolei wobec 13 cudzoziemcom, którzy usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć polsko-niemiecka granicę, wszczęto zostało postępowanie karne.

Cudzoziemcy przyznali się do przekroczenia granicy wbrew przepisom przy użyciu podstępu oraz we współdziałaniu z innymi osobami.

Nielegalni migranci dobrowolnie poddali się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata próby. Dodatkowo za nielegalny pobyt w Polsce ukarani zostali mandatami karnymi wynoszącymi 460 zł każdy.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna, Policja

Podziel się: